-

Lyžování Cortina d'Ampezzo, Itálie

Cortina d´Ampezzo

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Cortina d´Ampezzo (Cortina d'Ampezzo, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Misurina

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Misurina v Cortině d'Ampezzo v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Cortina d'Ampezzo - informace

Srdcem Dolomit je nazýváno malé horské městečko Cortina d'Ampezzo ležící v regionu Veneto. V nadmořské výšce 1224 metrů je obklopeno horskými vrcholy Tofana (3243 m), Monte Cristallo (3221 m) a Sorapis (3205 m). Místo konání zimních olympijských her z roku 1956 je daleko za italskými hranicemi známé nejen pro své krásné sjezdovky a běžkařské stopy, ale také pro svoji zvláštní atmosféru.

Lyžařská oblast Cortina d'Ampezzo - fotografie

Na více než 140 km sjezdovek vás očekává skvělá lyžařská zábava. Po lyžařském dni, stráveném ve stopách olympijských vítězů, je nejlepší zakončení relaxační večerní procházkou po slavné nákupní ulici Corso Italia kde můžete potkat italské celebrity. Zastavte se v některé z restaurací ve městě a okuste místní speciality, které udělají tu úžasnou tečku za celým dnem.

Cortina d'Ampezzo nabízí nejrůznější sjezdovky uprostřed velkolepé horské scenérie. Je zde více lyžařských areálů, z nichž některé jsou propojeny vleky a lanovkami, ale k některým se dostanete pouze skibusem. Nejvyšší lyžařský areál Cristallo se nachází v nadmořské výšce téměř 3000 m, pod vrcholem Tofana, a nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Horní část areálu je připravena pro náročné a pokročilé lyžaře. Mezi proslulé sjezdovky pro odvážlivce patří Vertigine Bianca nebo Canalone Staunies, která je krkolomná a vede prudce dolů z vrcholku.

Lyžařská oblast Cortina d'Ampezzo - fotografie

Také olympijský sjezd vyžaduje hodně schopností a dovedností a díky jeho obtížnosti se zde každý rok koná ženský Světový pohár. Na úpatí Tofany si najdou svůj prostor, ale i začátečníci. Modré sjezdovky leží na širokém a plochém terénu a jsou tak ideální pro první „krůčky“ na dvou prknech nebo na jednom. Dětské hřiště a velké terasy pro relaxaci dělají tuto oblast atraktivní pro rodiny s dětmi.

Snowboardisté a milovníci hlubokého sněhu si přijdou na své stranou od sjezdovek uprostřed alpské přírody. V lyžařském areálu Faloria najdou funpark s halfpipe, raily a tably a přes 30 km sjezdovek, které jsou převážně červené a černé. Oproti tomu areál Mietres je zcela ideální pro rodiny s dětmi. Lehké až středně těžké sjezdovky, dětský vlek a sáňkařská dráha bude úžasné povyražení nejen pro vaše děti.

Lyžařská oblast Cortina d'Ampezzo - fotografie

Z hory Lagazuoi, ve výšce 2753 m, vedou dva červené sjezdy, jedním z nich je slavná sjezdovka Armentarola o délce 8,5 km. Ta je také považována za jednu z nejkrásnějších tratí, na které můžete obdivovat krásu Dolomit na každém kousku. Za zmínku určitě stojí i lyžařské středisko Cinque Torri s polohou uprostřed malebných skalních útvarů. O Cortina d'Ampezzo můžeme říci, že si zachovává stejný výraz již mnoho let a nic se tu nemění, ale i přesto všechno patří k nejpopulárnějším italským lyžařským regionům.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Cortině d'Ampezzo

Další hotely v Cortině d'Ampezzo naleznete na stránkách, které se na lyžování v Cortině d'Ampezzo dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Cortina d'Ampezzo, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.