-

Lyžování Civetta, Itálie

Lyžování Civetta - informace

Civetta je největší lyžařská oblast v italském regionu Veneto, která leží mezi Marmoladou a Cortinou d'Ampezzo. Oblast tvoří čtyři zimní střediska: Alleghe, Zoldo, Selva di Cadore a Palafavera s 80 km sjezdovek obsluhovaných 28 vleky a lanovkami o kapacitě cca 32.000 osob za hodinu. Většina sjezdovek leží v nadmořské výšce 1500 - 2200 m, jsou uměle zasněžovány takže se nemusíte obávat nedostatku sněhu. Na své si zde přijdou začátečníci i profesionální sportovci, protože dobře upravené tratě s malebnou krajinou nabízí pro každého příjemně strávenou zimní dovolenou.

Lyžařská oblast Civetta - fotografie

Tento lyžařský „kolotoč“ patří již několik let k seskupení pod názvem Dolomiti Superski, takže skipas který si v Civettě zakoupíte platí také v ostatních napojených lyžařských oblastech. Civetta má díky skibusu, který jezdí každých 30 minut, dobré spojení z Alleghe k ledovci Marmolada, k Sella Rondě a k lyžařské okružní jízdě „1. světové války“. Okružní trasa trvá asi 7-8 hodin a délku téměř 100 km překonáte nejen na lyžích, ale také lyžařským vlekem, skibusem a na saních tažených koňským spřežením.

Po cestě minete četné památníky, štoly a pozice, obnovené Lagazuoi je možné navštívit jako muzeum. Během okruhu můžete také obdivovat nádherné panorama. Středisko Zoldo navštěvují převážně milovníci běžek nejen kvůli 1,5 km dlouhém osvětleném okruhu, na kterém se denně až do 23,00 hodin můžete projíždět, ale také se zde nachází nejvýše položená běžkařská trasa ve výšce 1600 m.n.m. na Passo Duranu.

Lyžařská oblast Civetta - fotografie

Pro snowboardisty jsou tu celkem dva snowparky. Starší se nachází v Alleghe na sjezdovce Baldi a má kicker a boardercross. Ten druhý leží u sedačkové lanovky Cristelin v Zoldo. Zde si můžete procvičit tably, raily a kickery, užít si spoustu zábavy a to vše i večer za umělého osvětlení. Pokud budete v Civettě ve správný čas, líbí se Vám lední hokej a nebudete chtít trávit chvíle jen na sněhu, máte možnost zúčastnit se mistrovských pohárů na zdejších stadionech v Alleghe a Zoldo, díky kterým je region také známý.

Také v Civettě a celém jejím okolí najdete typickou italskou pohostinnost a vstřícnost k dětem. Pro ty nejmenší se nabízejí různé slevy a dokonce jsou akce, kdy mohou mimo hlavní sezónu bydlet s rodiči v hotelu zdarma. Typické après-ski nabízejí útulné restaurace, ve kterých můžete ochutnat grappu nebo si vychutnat sklenku dobrého vína společně s přáteli.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Civetta není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Civettě

Další hotely v Civettě naleznete na stránkách, které se na lyžování v Civettě dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Civetta, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.