-

Lyžování Chiesa in Valmalenco, Itálie

Lyžování Chiesa in Valmalenco - informace

Lyžařská oblast Chiesa in Valmalenco se nachází v provincii Sondrio asi 100 km severovýchodním směrem od Milana na hranicích se Švýcarskem. Ještě donedávna neznali čeští lyžaři tuto oblast, ale dnes již patří mezi nejnavštěvovanější. Je nám zde k dispozici pestrá škála sjezdovek se zajímavými černými sjezdovkami. Mezi nejznámější patří černá sjezdovka "Thöni", která občas nahání strach do očí.

Lyžařská oblast Chiesa in Valmalenco - fotografie

Najdeme zde dohromady asi 35 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 14 lanovkami a vleky. Úžasné sněhové podmínky pro skialpinisty a snowboardisty, na které zde čeká spousta freestylových terénů nacházejících se ve zdejší panenské přírodě. Dále je nám zde k dispozici velmi moderní přepravní systém s významnou jednopodlažní kabinovou lanovkou, která je největší v celé Evropské unii.

Výhody: - donedávna neznámá lyžařská oblast, která se díky své nabídce rychle dostala do podvědomí českých lyžařů a patří mezi ty nejvyhledávanější italské oblasti - skvělá nabídka lyžařských možností - mnoho černých sjezdovek, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře - krásná nabídka červených sjezdovek, které kraluje unikátní sjezdovka "Bocchelle del Torno" s převýšením 2533 m - dostatek modrých sjezdovek vedoucích nádhernou horskou krajinou - úžasná nabídka pro milovníky snowboardingu podtržená i tím, že se zde koná italský šampionát v tomto sportu - freestylové terény vhodné i pro skialpinisty - možnost vyzkoušet si v jarních měsících heliski - zmodernizovaný přepravní systém - největší jednopodlažní kabinová lanovka v Evropské unii, která za několik sekund překoná převýšení 1000 m - vynikající sněhové podmínky umožňující lyžování až do dubna - téměř neexistující fronty na sjezdovkách - 37 km běžkařských tratí vedoucích panenskou přírodou - velmi výhodné ceny

Lyžařská oblast Chiesa in Valmalenco - fotografie

Nevýhody: - i když patří mezi nejnavštěvovanější oblasti, najdeme zde příliš krátké lyžařské sjezdovky - nedokonalá propojenost jednotlivých skiareálů - nenajdeme zde skibusovou dopravu, takže jsme odkázáni na vlastní automobil - oblbené apartmány mezi českými turisty se nacházejí v delší vzdálenosti od sjezdovek - nevýhodná poloha dosti vzdálená od dálnice

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Chiesa in Valmalenco není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Chiese in Valmalenco

Další hotely v Chiese in Valmalenco naleznete na stránkách, které se na lyžování v Chiese in Valmalenco dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Chiesa in Valmalenco, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.