-

Lyžování Breuil - Cervinia, Itálie

Lyžování Breuil - Cervinia - informace

Známá oblast Breuil-Cervinia-Valtournenche je společně se švýcarským střediskem Zermatt jednou z největších a nejzasněženějších lyžařských oblastí v Alpách. Celkem 350 km upravených sjezdovek poskytuje neomezenou lyžařskou zábavu s výškovým rozdílem až 1500 metrů. Zimní lyžařská sezóna zde začíná od října a trvá až do měsíce května. Jen samotný skiareál Breuil-Cervinia nabízí okolo 150 km sjezdovek obsluhovaných 24 vleky a lanovkami. S nejmodernější přepravními zařízeními v Itálii je problém dlouhých čekacích front již minulosti. Zklámáním však bude tato oblast pro běžkaře, kteří zde budou marně hledat rozsáhlé okruhy. Běžecké stopy, v Breuilu měří 6 km, ve Valtournenche 9,8 km, jsou však velmi příjemné a vedou krásnou okolní krajinou.

Lyžařská oblast Breuil - Cervinia - fotografie

Ne všechny sjezdovky v lyžařském areálu Breuil-Cervinia-Valtournenche jsou vhodné pro začínající lyžaře. Nejlepší podmínky pro začátečníky se nabízejí na svazích Plan Maison, zkušenější lyžaři vyrážejí na sjezd Gran Pisto di Valtournenche, který má všechno co si lyžař může přát. Pokud cestujete s dětmi, tak mějte na paměti, že místní lyžařské školy berou do svých kurzů děti teprve od věku 5-6 let. Profesionální hlídání pro ty menší najdete bez problémů v mateřské škole v Centro Sportivo Sociale u Breuil Cervinia kde Vám v době od 9,00 - 17,00 hodin pohlídají vaše ratolesti ve věku 0-8 let. Jen pár kilometrů od střediska Breuil-Cervinia leží město Valtournenche s nímž je spojen nejen silnicí, ale také lyžařskými vleky. Je to historické a zároveň hlavní město údolí Matterhorn. Místní ceny ubytování jsou zejména ve výše položených horských chatách, a také díky blízkosti Švýcarska, poněkud vyšší než v samotném Valtournenche.

Pokud lyžujete rádi i v létě, tak díky ledovci Rosa Vám to bude umožněno. V závratné výšce 3480 m.n.m. je možné lyžovat na jeho horské planině od června do října, i když jinde už dávno sníh není. Za návštěvu jistě také stojí největší a nejvýše položená ledovcová jeskyni na světě, která se nachází 15 metrů pod náhorní planinou ledovce Rosa. Vstup do ní je v blízkosti horní stanice lanovky Klein Matterhorn a dostanete se k němu jen po objížďce sjezdovky. Po projití 50 m dlouhého ledového tunelu se dostanete do majestátní jeskyně, která má 26 metrů v průměru a 5 metrů na výšku.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Breuil - Cervinia není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování v Breuil - Cervinia

Další hotely v Breuil - Cervinia naleznete na stránkách, které se na lyžování v Breuil - Cervinia dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Breuil - Cervinia, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.