-

Lyžování Bormio, Itálie

Bormio

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Bormio (Bormio, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Isolaccia

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Isolaccia v Bormiu v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Bormio - informace

Alta Valtellina, nejsevernější oblast Itálie v regionu Lombardie, těsně u hranic se Švýcarskem, je na skvělá alpská lyžařská střediska velmi bohatá. Kromě lyžařského střediska Bormio a blízkých skiareálů Cima Bianca / Bormio, Isolaccia a Santa Caterina se tu nachází i populární Livigno. Bormio se nachází v nejsevernějším cípu Lombardie a je v pořadní třetím nejvýše položeným zimním střediskem Itálie. O jeho jedinečných lyžařských kvalitách vypovídá pořadatelství závodů Světového poháru v alpském lyžování v roce 1985 a pak o 20 let později, v roce 2005.

Lyžařská oblast Bormio - fotografie

Na úpatí hory Cima Bianca, která se vypíná do nadmořské výšky 3.012 metrů, se nachází centrum lyžařské oblasti Bormio, stejnojmenné městečko. To je ideálním výchozím místem pro cesty za lyžováním jak na Cima Biancu, tak také do Isolaccii a Santa Cateriny. Vzhledem k tomu, že v případě Bormia jde o starobylé město s pestrou a bohatou historií, může se hlavně zdejší historické centrum pyšnit množstvím jedinečných architektonických památek. V historickém centru se mohou jeho návštěvníci procházet úzkými kamennými uličkami a k posezení zvou mnohé restaurace, pizzerie a bary. Na periferii městečka, směrem na Cima Bainca, pak byly vybudovány moderní hotely a apartmány, které ubytovávají hosty, přijíždějící do Bormia během zimní sezóny nejen kvůli lyžování.

Několik hotelových komplexů bylo postaveno i v oblasti Bormio 2000, která se nachází na úbočí hory Cima Bianca. Z centra Bormia sem vede kabinová lanovka, nebo je možné se sem dostat vlastním vozem po klikaté silničce, šplhající vzhůru. Turisté, kteří se rozhodli strávit svou zimní dovolenou právě zde, mají sjezdovky skiareálu Bormio prakticky na dosah ruky. Z hotelového městečka vede vzhůru, až na vrchol Cimy, moderní kabinová lanovka.

Lyžařská oblast Bormio - fotografie

V Bormiu se lyžuje v nadmořských výškách od 1.200 do 3.000 metrů a většina zdejších tratí se vine z vrcholku Cima do údolí po jeho severozápadním svahu. Tato orientace zaručuje lyžařům v Bormiu dostatek přírodního sněhu až do pozdního jara. Celkem může tento skiareál nabídnout necelých 50 kilometrů sjezdovek většinou středně těžké obtížnosti. Nezapomenutelným zážitkem je sjezd z vrcholu Cima Bianca až dolů do Bormia. Měří téměř 10 kilometrů a lyžaři při něm překonají převýšení téměř 2 kilometrů. Velmi oblíbenou sjezdovkou je také závodní trať Bimbi al Sole.

Nedaleko Bormia se nachází další skiareál Valdidentro, který spolu s ním tvoří lyžařskou oblast, známou pod názvem San Colombano. Celkem tu mají příznivci alpského lyžování na výběr z více než 80 kilometrů sjezdových tratí. Převažují středně těžké a těžké sjezdovky, tudíž se zde bude líbit zejména zdatným a zkušeným sjezdařům. O přepravu lyžařů na svahy se stará 15 lanovek a více než 10 vleků s celkovou přepravní kapacitou přes 30.000 osob za hodinu.
Lyžařská oblast Bormio - fotografie

Lyžařský areál Santa Caterina se nachází asi 10 kilometrů jihovýchodně od Bormia a i tady čekají na jeho návštěvníky většinou technicky středně náročné tratě, které jsou obsluhovány kabinkovou lanovkou a několika lyžařskými vleky. Vzhledem ke vzdálenosti od Bormia jsou zdejší sjezdovky většinou prázdné a vznavači alpského lyžování si tady mohou užívat dokonalou svižnou jízdu. Asi 20 kilometrů od Bormia se také nachází ledovcový areál Passo Stelvio, kde se dá lyžovat po celý rok.

Vedle klasického sjezdového lyžování nabízí Bormio a jeho okolí skvělé podmínky i pro jízdu ve volném terénu, snowboarding na otevřených zasněžených pláních a skialpinismus. Snowboardisté tu také mají možnost vyzkoušet si své dovednosti v místním funparku s mnoha atrakcemi a překážkami. Na příznivce běžeckého lyžování tady čeká téměř 40 kilometrů upravovaných běžeckých stop.

Bormio je daleko za hranicemi Itálie vyhlášené i svým aprés-ski. Nechat po lyžování odpočinout tělo i ducha mohou jeho návštěvníci v krytém bazénu, několika lázních, veřejně přístupném termálním jezírku s horkou vodou, wellness centru se saunou, párou a masážemi a dalších zařízeních. Večer je pak možné strávit v kině, na diskotéce nebo v některém z několika zdejších barů.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Bormiu

Další hotely v Bormiu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Bormiu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Bormio, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.