-

Lyžování Arabba / Marmolada, Itálie

Passo Campolongo

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Passo Campolongo (Arabba / Marmolada, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Rocca Pietore

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Rocca Pietore v Arabbě nebo Marmoladě v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Arabba / Marmolada - informace

Lyžařský areál Arabba / Marmolada se nachází na severu Itálie, v provincii Belluno. Je považován za bezkonkurenčně nejnavštěvovanější středisko známého okruhu Sella Ronda, který tvoří spolu s lyžařskými oblastmi Alta Badia, Val di Fassa a Val Gardena. Symbolem této oblasti je centrální horský masiv Marmolada, který sahá až do výšky 3.342 metrů nad mořskou hladinu.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

Z vrcholu Marmolady vede až do města Malga Ciapela 12 kilometrů dlouhá červená lyžařská sjezdovka Pista Bellunese, která je mezi příznivci sjezdového lyžování velmi oblíbená pro svou rozmanitost. Na opačnou stranu z Malga Ciapely, směrem na Passo Padon do výšky 2.370 metrů, vede moderní sedačková lanovka a po překonání tohoto sedla se dá až na lyžích sjet do městečka Arabba, které tvoří jakési centrum této lyžařské oblasti. Okolí lyžařského střediska Arabba nabízí svým návštěvníkům více než 60 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, ovšem jako ryby ve vodě se zde budou cítit především zkušení a zdatní sjezdaři. Většina sjezdovek nad Arabbou je totiž středně těžké a těžké obtížnosti, takže lyžování na nich si užijí především protřelí jezdci. Oblast zahrnuje také několik FIS homologovaných závodních drah, které patří mezi ty nejnáročnější v italských Dolomitech.

Nejdelší sjezdovka v Arabbě měří 4 kilometry a vede z vrcholku Porta Vescovo dolů do vesnice. Na zkušenější lyžaře tu čeká přes 3 kilometry dlouhá, černě označená náročná sjezdovka s názvem Pista Fodomo, na které příznivci alpského lyžování překonají převýšení bezmála jednoho kilometru. Méně zkušení lyžaři a začátečníci pak obvykle směřují výše za Arabbu, do sedla Passo Pordoi. Tady mají k dispozici několik sedačkových lanovek a hlavně široké a pohodové sjezdovky, které nejsou nijak technicky náročné. Ale i ostatní sjezdovky zvou lyžaře ke skvělému lyžování a s jistotou se dá konstatovat, že díky severní orientaci většiny místních svahů je na zdejších sjezdovkách zaručen dostatek sněhu po celou zimní sezónu. Lyžovat se dá jak na dobře udržovaných a značených tratích, tak i na neupraveném povrchu. A pokud vás lákají sněhem pokryté svahy, ideální pro jízdu ve volném terénu kousek za městečkem Arabba, můžete k přepravě na svah využít rychlé čtyřsedačky, vedoucí z údolí Malga Ciapela až na zmiňované sedlo Passo Padon.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

Ani na běžce na lyžích se v Arabbě a jejím okolí nezapomnělo. Nedaleko městečka je udržováno hned několik běžeckých tratí, z nichž tou nejatraktivnější je 15 kilometrů dlouhý okruh vedoucí Malga Ciapelou. .

Oblast Arabba / Marmolada je ideálním místem pro lyžování také na jaře, a to díky ledovci Marmolada. Celkově je tento skiareál oblíbený hlavně pro širokou paletu neupravených povrchů a velké množství lyžařských extrémů včetně unikátní možnosti vyletět helikoptérou na Marmoladu a zalyžovat si. Arabbu proslavily mezi vyznavači alpského způsobu lyžování hlavně skvěle udržované a označené sjezdovky, které jsou v případě nedostatku přírodního sněhu uměle dosněžovány. Je zde moderní lanovkový a vlekový systém a nesmíme zapomenout na idylickou atmosféru vesnic Arabba a Malga Ciapela, které jsou zatím ušetřeny masového turistického ruchu. Pokud tedy hledáte klidnější místo, kde strávit zimní dovolenou, Arabba / Marmolada je určitě tou správnou volbou.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Arabbě nebo Marmoladě

Další hotely v Arabbě nebo Marmoladě naleznete na stránkách, které se na lyžování v Arabbě nebo Marmoladě dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Arabba / Marmolada, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.