-

Lyžování Alta Pusteria / Hochpustertal, Itálie

San Candido / Innichen

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska San Candido / Innichen (Alta Pusteria / Hochpustertal, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Sesto - Sexten

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Sesto - Sexten v Alta Pusteria nebo Hochpustertalu v Itálii aktivně svůj volný čas

Lyžování Alta Pusteria / Hochpustertal - informace

V Sextenských Dolomitech na severu Itálie, nedaleko hranic s Rakouskem, se nachází lyžařská oblast Alta Pusteria / Hochpustertal. V celém údolí se nachází hned několik menších lyžařských areálů, mezi které patří například Helm - Rotwand, Haunold nebo Toblach. Hory, údolí a mnoho přírodních krás tvoří tuto krásnou italskou oblast, do které v zimě lákají příznivce sjezdového i běžeckého lyžování sněhem pokryté svahy, skvěle udržované sjezdovky a běžecké stezky. Zdejší skiareály zatím nejsou propojeny lanovkami, ale plány na propojení již spatřily světlo světa. Přesun mezi jednotlivými oblastmi je v současnosti řešen lesními cestami a především bezplatnými skibusy. Traverzy jsou, jak už bývá na lyžování v Itálii zvykem, dobře značené a na dvou úsecích se nacházejí pojízdné lyžařské koberce.

Lyžařská oblast Alta Pusteria / Hochpustertal - fotografie

Nejvíce sjezdovek oblasti Alta Pusteria se nalézá ve skiareálu Helm, jehož sjezdovky se vinou do údolí ze stejnojmenného vrcholku. Protože sjezdovky na Helmu jsou orientovány z velké části na sever, přírodní sníh tady obvykle vydrží až do jara. Sněhové podmínky na Helmu jsou po celou zimní sezónu vynikající a turisté, kteří se rozhodnou užít si lyžování právě tady, určitě nebudou litovat. Hlavní dopravní tepnou na vrcholku Helm je kabinková lanovka přímo z údolí. Nalevo od lanovky se kroutí populární pětikilometrová, středně obtížná sjezdovka. Kromě prostorné černé sjezdovky v dolní části hory, vedoucí v některých místech přímo pod kabinkou, stojí za zmínku ještě jedna černá trať, po které se dá dostat až do významného střediska Sexten.

Dalším zajímavým skiareálem oblasti Hochpustertal je areál Rotwand, který je k nalezení na třítisícovce Elfer Cima Undici. Sjezdovky, nejčastěji červené a černé tratě, budou vyhovovat především zkušeným jezdcům a pokročilým sjezdařům. O dopravu příznivců alpského lyžování na zdejší sjezdovky se stará několik kabinových lanovek. Na Rotwand se mohou vypravit i rodiny s malými dětmi, neboť zpátky do údolí do Sextenu se z vrcholku z výšky přes 2.000 metrů vinou hned 2 úžasné sáňkařské dráhy.

Lyžařská oblast Alta Pusteria / Hochpustertal - fotografie

Do tohoto lyžařského areálu patří také menší středisko Haunold. Zdejší kombinace lehkých a středně těžkých tratí je vhodná jak pro pokročilé lyžaře, tak také pro začátečníky a rodiny s dětmi. A i na Haunoldu mohou zájemci absolvovat jízdu na saních v udržované dráze. Nejvyšší převýšení, kterého je možné na lyžích na vrcholku Haunold dosáhnout, nepřesahuje půl kilometru.

Lyžařská oblast v údolí Hochpustertal je dobrou volbou pro běžce na lyžích. Na ty tady čeká téměř 200 kilometrů udržovaných běžeckých stop, které patří k absolutní špičce nejen v Dolomitech, ale v celých Alpách.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Alta Pusteria nebo Hochpustertalu

Další hotely v Alta Pusteria nebo Hochpustertalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Alta Pusteria nebo Hochpustertalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Alta Pusteria / Hochpustertal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.