-

Lyžování Alta Badia, Itálie

Lyžování Alta Badia - informace

Kdo chce během své zimní dovolené zažít skvělé lyžování, nekonečnou zábavu a dobrodružství, je v Alta Badii na správném místě. Středisko alpského lyžování Alta Badia se nachází v italských Dolomitech, na severovýchodní straně horského masivu Sella, a je součástí největšího lyžařského safari Itálie Sella Ronda. Západně od oblasti Alta Badia se nachází známé údolí Val Gardena a jižně pak leží Arabba.

Lyžařská oblast Alta Badia - fotografie

V zimě se stává z Alty Badie rájem pro alpské lyžaře a příznivce snowboardingu. Svým návštěvníkům nabízí 130 kilometrů skvěle upravených sjezdovek, které navzájem spojuje více než 50 moderních vleků. Pro běžce na lyžích jsou zde, uprostřed okouzlující alpské přírody, upravené stopy v délce téměř 40 kilometrů. Na zdejších tratích je možné kombinovat oba běžecké styly, klasický běh i bruslení.

Nejhustší síť tras pro sjezdové lyžování v oblasti Alta Badia se soustřeďuje mezi příjemná zimní střediska Corvara, San Cassiano a La Villa. Jen nedaleko od nich se k nebi šplhají vrcholky Piz la Ila, Piz Sorega a Col Alto. Tratě jsou tady velkoryse prostorné, příjemně členité a střídají se tady středně těžké úseky s odpočinkovými modrými sekcemi. Zdatní jezdci si tady mohou také najít i poměrně dlouhé a sportovněji laděné tratě, které se po svazích vinou až dolů do údolí. Přímo nad Corvarou je, směrem na masiv Sella, k nalezení zdejší nejdelší a současně jedna z nejagresivnějších tratí sjezdovka Vallon. Ta začíná ve výšce přes 2.500 metrů a kroutí se až dolů do údolí.

Lyžařská oblast Alta Badia - fotografie

Jedinečným zážitkem je pochopitelně černá závodní trať Gran Risa nad letoviskem La Villou, na které se pravidelně jezdí obří slalom v rámci Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Na ní se rozhodně nebude nudit ani vyježděný sjezdař. Středně pokročilým jezdcům se bude líbit na členité červené trati v malebném údolí Edelweisstal nad Colfoscem. Příznivci pohodového lyžování se často vydávají na dlouhý sjezd z vrcholu Lagazuoi s nádhernými výhledy dolů do Armentaroly.

Lyžařské túry a freeride v oblasti Alta Badia jsou pak spíše pro odvážnější jezdce. Jízda v prašanu z vrcholků zdejších kopců dolů do údolí přes nedotčené svahy je lyžařským zážitkem, na který se jen tak nezapomíná. Toto údolí je také ideálním výchozím bodem pro jedny z nejhezčích lyžařských túr nejen v Dolomitech, ale v celé Itálii. Jednou z nejhezčích je cesta k ledovci Marmolada. Tím, že je Alta Badia součástí oblasti Sella Ronda, má přímé lyžařské napojení na více než 500 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti celého lyžařského safari.

Lyžařská oblast Alta Badia - fotografie

Vedle lyžování jsou v této části Itálie také další možnosti, jak strávit volné dny v čase zimní dovolené na čerstvém horském vzduchu. Pro milovníky nordic walkingu a turistiky je připraveno více než 80 kilometrů dobře značených a snadno přístupných stezek. Pro ty, kteří rádi obdivují jedinečnou a kouzelnou atmosféru alpské zimní krajiny, je lákavá nabídka výletů na sněžnicích po okolí. Stejně tak se mohou návštěvníci Alty Badie vyzkoušet jízdu na saních na několika sáňkařských drahách, které jsou v tomto údolí udržovány.

K nejznámějším zimním střediskům oblasti Alta Badia patří obce Colfosco, Corvara, La Villa, San Cassiano a Pedraces. Ty všechny nabízejí svým návštěvníkům kvalitní ubytování a samozřejmě také vynikající místní kuchyni buď přímo v místních hotelích, nebo v celé řadě restaurací a pizzerií nedaleko nich. Zimní dovolená v Itálii v Altě Badii jednoduše stojí za vyzkoušení.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Alta Badii

Další hotely v Alta Badii naleznete na stránkách, které se na lyžování v Alta Badii dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Alta Badia, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.