-

Lyžování Murau / Lachtal, Rakousko

Hohentauern

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Hohentauern (Murau / Lachtal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Krakauebene

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Krakauebene v Murau Lachtalu v Rakousku aktivně svůj volný čas

St. Lambrecht

Ilustrační foto
Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska St. Lambrecht (Murau / Lachtal, Rakousko) na svou zimní dovolenou

St. Lorenzen

V lyžařském středisku St. Lorenzen v Murau Lachtalu v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Murau / Lachtal - informace

Lyžařská oblast Murau se rozkládá v jihozápadní části spolkové země Štýrsko na jižní straně alpského hřebenu, ve výšce 810 -2140 m. Oblast tvoří sedm lyžařských středisek - Kreischberg, Frauenalpe, Turracher Höhe, Lachtal, Grebenzen, Präbichl a Hohentauern. Atraktivní nabídku tu najdou především rodiny s malými i odrostlejšími dětmi.

Lyžařská oblast Murau / Lachtal - fotografie

Většinou lehké až středně těžké kilometry sjezdovek (11 km černých, 23 km červených a 27 km modrých sjezdovek) dělají z lyžování v Murau zábavu. Sjezdařské tratě jsou spolu propojeny 15ti lyžařskými vleky a 5ti sedačkovými lanovkami. Zejména pro rodiny je vhodný lyžařský areál Grebenzen. Pro zkušené lyžaře je určená FIS Grebenzen sjezdovka a sjezdovka Kraischberg, která láká 2.5 km dlouhým, obtížným sjezdem do údolí s 500 metrovým převýšením.

Nejdelší běžecké tratě (45-50 km) vedou nádhernou zimní krajinou přírodního parku Grebenzen s panoramatickým výhledem na Turracherské vysočinu. Kopcovitá trasa v Murau vyžaduje také více než jen špetku sjezdařského umění. Z Kreischbergu se lze napojit na přibližně 300 kilometrů dlouhou síť tratí v Horním Murtalu.

Lyžařská oblast Murau / Lachtal - fotografie

Uprostřed Wölzer Tauern ležící Lachtal, patří k oblíbeným lyžařským oblastem Štýrska. Kdo si chce odpočinout od hluku a shonu, je zde na pravém místě. Lachtal znamená však něco víc: více sněhu, více zábavy, více pohody. Všechny lanovky a sjezdovky jsou založeny tak, že k nim lze přijít přímo bez hledání parkoviště.

Největším lákadlem Lachtalu jsou široké travnaté svahy hřebene, který ve výšce od 1600 - 2212 metrů nad mořem uzavírá údolí. Vede jimi totiž několik sjezdů v hlubokém prašanu. Všeobecně jsou sjezdovky lehké až středně těžké a lze je snadno, díky sedačkové lanovce a 7 vlekům, kombinovat. Nároční lyžařští fandové mohou vyjet na Grosen Zinke a odtud si vychutnat náročný Zinkelschlucht sjezd. Muldy, svahy a žleby na Grossen Zinkenu jsou tipem pro fandy hlubokého sněhu a znalci zde na jaře milují nádherné jízdy po firnu. Lyžaře jistě potěší 6 km sjezdovek pro velmi zkušené lyžaře, 14 km pro dobré lyžaře a 7 km sjezdovek pro začátečníky.

Lyžařská oblast Murau / Lachtal - fotografie

Svahy jsou poměrně bezpečné, pozor je nutné dát pouze na údolí vlevo (po svahu) od nejvyššího kopce Grosse Zinke, kde prý občas nějaká lavina spadne. Při sáňkování a putování krásnou, hluboce zasněženou krajinou, uběhne čas jako v letu. Zajímavá jsou rozmanitá muzea, či Schaubegský závod nebo divadlo v Oberzeiringu. Vyplatí se rovněž návštěva zámku Rothenfelsu a pěkné horské vesnice Schönbergu. Děti určitě zláká „Kinder Lachtal“ svým čarovným kobercem.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Murau Lachtalu

Další hotely v Murau Lachtalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Murau Lachtalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Murau / Lachtal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.