-

Lyžování Kühtai, Rakousko

Lyžování Kühtai - informace

Moderní rakouské lyžařské středisko Kühtai nevyniká velikostí, zato však nadmořskou výškou (1238 m-2520 m) a vynikající kvalitou turistických služeb v rozumných cenových hladinách. Leží ve Stubaiských Alpách – zhruba 40 km západně od Innsbrucku – v nadmořské výšce 2000 m.

Lyžařská oblast Kühtai - fotografie

Samozřejmostí je umělé zasněžování, které v kombinaci s nadmořskou výškou dává garanci vynikajících sněhových podmínek po celou dobu lyžařské sezony. Středisko se skládá ze tří areálů - Gries, Kühtai a Praxmr. Celkem nabízejí 5 km černých, 28 km červených a 7 km modrých sjezdovek. Dále 4 sedačkové lanovky a 11 vleků. V Areálu Kühtai je nejdelší sjezdovkou Hochalter - délka 3km a převýšení 500m. Nejtěžší sjezdovkou je Gaiskogel - délka 1km a převýšení 271m. Areály jsou propojeny skibusy.

Vynikající podmínky pro skialpinismus, osvětlené běžecké tratě a minimální čekací doby neoddiskutovatelné výhody tohoto nejvýše položeného zimního střediska v Rakousku. Perfektně upravené sjezdovky i běžecké tratě a výkonný systém lanovek a vleků spolu s idylkou tyrolské horské vesnice je zárukou příjemně strávené zimní dovolené.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Kühtai

Další hotely v Kühtai naleznete na stránkách, které se na lyžování v Kühtai dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Kühtai, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.