-

Westendorf - hotely pro lyžování v Kitzbühelu nebo Kirchbergu

Momentálně nenabízíme do střediska Westendorf žádný lyžařský zájezd a ani možnost ubytování.

Lyžování Westendorf - informace

Nejhezčí obec Evropy - Westendorf (leží v nadmořské výšce 800 m, má 3.400 stálých obyvatel). Najdete ji v centru údolí Brixental na sluneční planině, uprostřed kitzbühelských Alp. Díky své poloze stranou hlavních silničních tahů si obec zachovala svůj přírodní ráz, vhodně propojený s moderní turistickou infrastrukturou.

Lyžařské středisko Westendorf - fotografie

Lyžařská oblast Westendorf (rozprostírající se v nadmořské výšce 800 - 2.000 m) umožňuje svými 12 lanovkami a vleky sjíždět asi 40 km upravených sjezdovek, z toho je 20 km uměle zasněžováno, na běžkaře čeká asi 30 km značených upravených stop.

Propojením lyžařské oblasti Westendorf s lyžařskou oblastí SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental (prosinec až duben) máte k dispozici největší propojenou lyžařskou oblast Rakouska. 250 km perfektně upravených sjezdových tratí (z toho 120 km uměle zasněžených top sjezdovek), 8 kabinek, 28 sedačkových lanovek, 55 lyžařských vleků jsou skvělým lyžařským rájem pro milovníky sjezdového lyžování a snowboardisty.

Lyžařské středisko Westendorf - fotografie

Aprè-Ski-zábava v útulných horských chatách a barech, asi 165 km značených běžeckých stop v celé lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental, zimní turistické cesty, jízdy koňským spřežením, sáňkování a následná návštěva některé starobylé horské chaty, metaná, bruslení - to je jen několik z mnoha možností jak využít zbývající čas po lyžování.

Nádherná příroda kitzbühelských alp v létě přímo vybízí k dlouhým procházkám nebo vysokohorským túrám. Pro sportovně založené je zde mnoho sportovních příležitostí: jízdy na koních, tenis, paragliding, koupání, lukostřelba, jízdy na kolech, bruslení na in-linech, lety balónem, plážový volejbal, kuželky, minigolf.

Všudypřítomnou pohostinnost a kulinářské speciality si můžete vychutnat v nespočetném množství restaurací nebo v tradičních hospůdkách. S večerem lze pulzující městečko prožít v hospůdkách nabo lokálech. Z mnoha možností různých výletů doporučujeme např.: Kitzbühel (asi 15 km / 20 minut jízdy autem), nebo městečko Kufstein se svým známým opevněním a planetáriem (asi 27 km / 35 minut jízdy autem).

Kam jinam v Kitzbühelu nebo Kirchbergu na lyžování?

Westendorf není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Kitzbühelu nebo Kirchbergu i do následujících lyžařských středisek v Kitzbühelu nebo Kirchbergu: Kirchberg, St. Johann in Tirol.