-

Lyžování Hochkönigs Winterreich, Rakousko

Dienten

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Dienten (Hochkönigs Winterreich, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Hinterthal

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Hinterthal v Hochkönigs Winterreichu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Maria Alm

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Maria Alm (Hochkönigs Winterreich, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Mühlbach am Hochkönig

V lyžařském středisku Mühlbach am Hochkönig v Hochkönigs Winterreichu v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Hochkönigs Winterreich - informace

Oblíbená oblast pro zimní dovolenou a lyžování v Rakousku Hochkönig Winterreich se nachází v severní části Rakouska, jen asi 10 kilometrů od národního parku Berchtesgaden v Německu. Lyžařský region Winterreich pod 2.941 metrů vysokým vrcholem Hochkönig se nachází v nadmořské výšce od 800 do 2.000 metrů a jeho sjezdovky jsou situovány na 7 vrcholů, z nichž většina je propojena lyžařskou houpačkou. Vyznavači sjezdového lyžování se tak mohou dostat z jednoho konce této téměř patnáctikilometrové oblasti na druhý aniž by byli nuceni sundavat lyže.

Lyžařská oblast Hochkönigs Winterreich - fotografie

Nádherné sjezdařské zázraky s původním charakterem a příjemnou atmosférou zvou k prožití jedinečné zimní dovolené na sjezdovkách mezi lyžařskými středisky Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Oblíbené středisko a současně překrásná alpská vesnička Maria Alm se nachází v západním cípu oblasti Hochkönig Winterreich a je z tohoto směru vstupní branou na zdejší sjezdovky. Kromě sjezdového lyžování, které Maria Alm proslavilo daleko za hranicemi Rakouska, nabízí oblast během zimního období svým návštěvníkům i dobré podmínky pro vyznavače běhu na lyžích, zimní turistiku, výlety na sněžnicích a další aktivity.

Přímo u obce Maria Alm leží také menší lyžařský areál Hinterreit. Ten je sice nesrovnatelně menší než rozlehlý skiareál Winterreich Hochkönig, ale pro příjemné rodinné lyžování je ideální a dokonce se může pochlubit i tratí, homologovanou mezinárodní federací FIS. Hlavním skiareálem u Maria Almu je ovšem oblast na vrcholku Natrun. Ten se nalézá východně od městečka a lyžařské tratě vedou ve většině případů zpět do střediska Maria Alm. Ovšem dá se odtud přejet i do vesničky Aberg a z ní už pak pokračuje lanovka na 1.900 metrů vysokou horu Aberg - Langeck.

Lyžařská oblast Hochkönigs Winterreich - fotografie

Aberg - Langeck je nejzápadnějším vrcholem lyžařské houpačky Hochkönig Winterreich a turisté, kteří využijí možnosti ubytování v Maria Almu, budou svou cestu za lyžováním na svazích pod majestátnou horou Hochkönig začínat právě na zdejších sjezdovkách. Spodní pasáže jsou většinou jednoduché a nenáročné tratě, které budou vyhovovat spíše méně zkušeným lyžařům a také rodinám s malými dětmi. V horní části hory, která tu tvoří jakési sněžné koryto, se bude líbit zdatnějším jezdcům a také si zde přijdou na své příznivci freeridingu, neboť oblastí pro jízdu ve volném terénu je tady nejvíce z celé oblasti Hochkönig Winterreich.

Přes malou obec Hintermoos se pak dá z Aberg - Langeck dostat na vrcholek Gabühel, jež se nad městečkem Hinterthal zvedá do výšky 1.634 metrů. Jízdu na jeho sjezdovkách si užijí především zdatní jezdci, vyhledávající sportovní a svižné červené tratě. Ve spodní části Gabühelu, nedaleko Hinterthalu, se dokonce nachází FIS závodní trať, která určitě neurazí ani velmi zkušené sjezdaře. Na opačnou stranu pak vede další červená sjezdovka až do městečka Dienten.

Lyžařská oblast Hochkönigs Winterreich - fotografie

Obec Dienten, která leží strategicky umístěna v srdci zimní říše Winterreich Hochkönig, tvoří hlavní spojovací článek celé lyžařské houpačky a lanovky odtud vedou jak na Gabühel, tak také na Wastlhöhe. 1.730 metrů vysoká hora Wastlhöhe je nejzápadnějším vrcholem z trojice Wastlhöhe - Kollmannsegg - Schneeberg, které tvoří spojnici mezi obcemi Dienten a Mühlbach. Nabídka sjezdovek je tady pestrá a lyžování si tu užijí jak začátečníci, kteří budou čas své zimní dovolené trávit pravděpodobně na Kollmannseggu, jež je charakteristický především nenáročnými sjezdovými tratěmi, zatímco zkušení sjezdaři zamíří nejspíše na 1.921 metrů vysoký Schneeberg nad Mühlbachem a jeho náročné černé sjezdovky.

Celá oblast Hochkönig Winterreich je propojena asi 40 lanovkami a vleky a příznivci zimních sportů si tady mohou užívat na více než 150 kilometrech sjezdových tratí. O přepravu lyžařů na svahy se starají 4 kabinkové lanovky, 11 sedačkových lanovek a 42 lyžařských vleků, které jsou ve většině případů vzájemně propojeny. Nejobtížnější sjezdovkou oblasti Winterreich je trať Mühlbach Ostabfahrt. Je situovaná na východní stranu vrcholu Schneeberg a vine se směrem na Mühlbach. Sjezdovka dosahuje délky 3.5 kilometru a celkového převýšení více než 900 metrů. Svou charakteristikou je trať určena jen velmi zdatným a zkušeným lyžařům.

Lyžařská oblast Hochkönigs Winterreich - fotografie

Také příznivci snowboardů si v oblasti Dienten přijdou na své, neboť právě zde se nachází celá řada sjezdovek, určených jen pro ně. Milovníci hlubokého sněhu najdou své úseky v celém areálu a pro příznivce běhu na lyžích je v oblasti udržováno více než 40 kilometrů značených bežeckých stop jak pro klasický styl, tak také bruslení.

Po lyžování stojí za to navštívit nedaleko obce Maria Alm hostinec Jufen, u kterého se nachází více než dva a půl kilometru dlouhá sáňkařská dráha. Jízdu na ní si užijí nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Hochkönigs Winterreichu

Další hotely v Hochkönigs Winterreichu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Hochkönigs Winterreichu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Hochkönigs Winterreich, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.