-

Wagrain - hotely pro lyžování v Amadé

Alpina

Náhled objektu Alpina, Wagrain, Amadé, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Wagrain a na ubytování v hotelu Alpina budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Sporthotel Wagrain

Náhled objektu Sporthotel Wagrain, Wagrain, Amadé, Rakousko
Oblíbený Hotel Sporthotel Wagrain je skvělou možností, jak ve středisku Wagrain prožít za rozumné ceny příjemnou a samozřejmě také aktivní zimní dovolenou

Lyžování Wagrain - informace

V nadmořské výšce 850 metrů se uprostřed zasněných horských svahů a alpských luk salzburgské oblasti Sportwelt Amadé rozkládá malebná obec Wagrain. Ta byla oceněna hned v několika kategoriích, týkajících se dovolené v Rakousku, jako nejvhodnější místo z celé země.

Lyžařské středisko Wagrain - fotografie

Wagrain je prázdninovou destinací, kde naberete zážitky, vypnete z každodenní všednosti a zažijete jedinečné a neopakovatelné chvíle. To vše uprostřed neposkvrněné přírody a mezi horami, které svádějí k jejich bližšímu poznání. I z tohoto důvodu je v oblasti Wagrain udržováno 140 kilometrů značených turistických cest. Mezi zdejšími pamětihodnostmi, unikátními přírodními scenériemi a kulturními lahůdkami se snadno oprostíte od všedních starostí a shonu.

Atraktivním pro široké spektrum turistů se však Wagrain stává s příchodem zimy. Radosti ze života si budete naplno užívat při sjezdovém nebo běžeckém lyžování, carvingu či snowboardingu. Na milovníky bílého sportu tady čekají desítky kilometrů modrých, červených a černých sjezdovek, na nichž si přijdou na své jak zkušení sjezdaři, tak také turisté, kteří svůj vztah k lyžování teprve budují.

Lyžařské středisko Wagrain - fotografie

Moderní lanovky a vleky s dostatečnou kapacitou vás z obce Wagrain dopraví do té údajně nejhezčí lyžařské houpačky v oblasti Salzburger Sportwelt - Amadé. A pro zkušené vyznavače sjezdového lyžování je určitě dobrou zprávou, že místní testovací dráhy pro carvingové lyžování, úsek s měřením času a permanentní závodní trať jsou denně udržovány v TOP stavu.

Pro milovníky běžeckého lyžování je v oblasti okolo obce Wagrain udržováno více než 200 kilometrů značených běžeckých stop. Jedna z nich vede kupříkladu do nedaleké obce Kleinarl. Trasa do chráněné krajinné oblasti Jägersee, měřící asi 12 kilometrů, taktéž stojí za bližší poznání.

Nechte se i vy v regionu Wagrain okouzlit nedotčenou přírodou, božským klidem a zažijte tuto část Rakouska na vlastní oči při jízdě na saních, tažených koňským spřežením po kouzelných zasněžených cestách, nebo při toulkách zdejší krajinou na sněžnicích. Je to tak romantické!

V létě tady naleznete vodní svět Wasserwelt Amadé, jež se může pyšnit venkovním bazénem s divokou řekou, 50 metrů dlouhou skluzavkou, krytým bazénem, vířivkou, protiproudem, dětským bazénem s dětskou skluzavkou, saunou, párou a mnoha dalšími atrakcemi. Poměrně nedávno pak byl vybudován na střeše vodního světa stan se saunou a nudistická terasa.

Kam jinam v Amadé na lyžování?

Wagrain není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Amadé i do následujících lyžařských středisek v Amadé: Filzmoos, Flachau, Radstadt, St. Johann im Pongau.