-

Wagrain - hotely pro lyžování v Amadé

Sporthotel Wagrain

Náhled objektu Sporthotel Wagrain, Wagrain, Amadé, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Wagrain a na ubytování v hotelu Sporthotel Wagrain budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Wagrain - informace

V nadmořské výšce 850 metrů se uprostřed zasněných horských svahů a alpských luk salzburgské oblasti Sportwelt Amadé rozkládá malebná obec Wagrain. Ta byla oceněna hned v několika kategoriích, týkajících se dovolené v Rakousku, jako nejvhodnější místo z celé země.

Lyžařské středisko Wagrain - fotografie

Wagrain je prázdninovou destinací, kde naberete zážitky, vypnete z každodenní všednosti a zažijete jedinečné a neopakovatelné chvíle. To vše uprostřed neposkvrněné přírody a mezi horami, které svádějí k jejich bližšímu poznání. I z tohoto důvodu je v oblasti Wagrain udržováno 140 kilometrů značených turistických cest. Mezi zdejšími pamětihodnostmi, unikátními přírodními scenériemi a kulturními lahůdkami se snadno oprostíte od všedních starostí a shonu.

Atraktivním pro široké spektrum turistů se však Wagrain stává s příchodem zimy. Radosti ze života si budete naplno užívat při sjezdovém nebo běžeckém lyžování, carvingu či snowboardingu. Na milovníky bílého sportu tady čekají desítky kilometrů modrých, červených a černých sjezdovek, na nichž si přijdou na své jak zkušení sjezdaři, tak také turisté, kteří svůj vztah k lyžování teprve budují.

Lyžařské středisko Wagrain - fotografie

Moderní lanovky a vleky s dostatečnou kapacitou vás z obce Wagrain dopraví do té údajně nejhezčí lyžařské houpačky v oblasti Salzburger Sportwelt - Amadé. A pro zkušené vyznavače sjezdového lyžování je určitě dobrou zprávou, že místní testovací dráhy pro carvingové lyžování, úsek s měřením času a permanentní závodní trať jsou denně udržovány v TOP stavu.

Pro milovníky běžeckého lyžování je v oblasti okolo obce Wagrain udržováno více než 200 kilometrů značených běžeckých stop. Jedna z nich vede kupříkladu do nedaleké obce Kleinarl. Trasa do chráněné krajinné oblasti Jägersee, měřící asi 12 kilometrů, taktéž stojí za bližší poznání.

Nechte se i vy v regionu Wagrain okouzlit nedotčenou přírodou, božským klidem a zažijte tuto část Rakouska na vlastní oči při jízdě na saních, tažených koňským spřežením po kouzelných zasněžených cestách, nebo při toulkách zdejší krajinou na sněžnicích. Je to tak romantické!

V létě tady naleznete vodní svět Wasserwelt Amadé, jež se může pyšnit venkovním bazénem s divokou řekou, 50 metrů dlouhou skluzavkou, krytým bazénem, vířivkou, protiproudem, dětským bazénem s dětskou skluzavkou, saunou, párou a mnoha dalšími atrakcemi. Poměrně nedávno pak byl vybudován na střeše vodního světa stan se saunou a nudistická terasa.

Kam jinam v Amadé na lyžování?

Wagrain není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Amadé i do následujících lyžařských středisek v Amadé: Altenmarkt, Filzmoos, Flachau, St. Johann im Pongau.