-

Kleinarl - hotely pro lyžování v Amadé

Kristall

Náhled objektu Kristall, Kleinarl, Amadé, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Kleinarl a na ubytování v hotelu Kristall budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Kleinarl - informace

Středisko alpského lyžování Kleinarl se nachází uprostřed Salzburgských hor v centrálním Rakousku. Pro sjezdaře a běžkaře z České republiky je snadno dostupné neboť leží jen asi 20 kilometrů od dálnice A10, spojující Salzburg a Villach.

V létě okouzlí region v okolí obce Kleinarl milovníky přírody především svými nádhernými horami a horskými jezery, které tvoří ideální podmínky pro nejrůznější horské tůry či výlety na horských kolech.

Pro turisty, cestující strávit svou dovolenou do Rakouska, však Kleinarl nabývá na atraktivitě zejména v zimě, kdy vrcholí sezóna alpského i běžeckého lyžování. Protože je Kleinarl součástí největší rakouské lyžařské oblasti Amadé, užijí si tady sjezdaři, snowboardisté, skialpinisté i běžci na lyžích dostatku zábavy při provozování jejich oblíbené zimní aktivity.

Přímo z vesničky Kleinarl vede kabinová lanovka směrem na Flachauwinkl, který je s Kleinarlem lyžařsky propojen. Komu by k lyžování nestačily upravované sjezdové tratě přímo nad obcí, může se vydat do nedalekého Wagrainu či Flachau a vyzkoušet jízdu na zdejších sjezdovkách.

Vedle sjezdového a běžeckého lyžování patří k oblíbeným činnostem v regionu Kleinarl průběhu zimy i výlety na sněžnicích, jízda na koňských spřeženích a je tady i spousta dalšího vyžití. Kleinarl je jednoduše ideálním místem k odpočinku pro všechny, kdo si chtějí vychutnat pravou alpskou zimní atmosféru.

Pro ty nejmenší návštěvníky jsou zde připraveny táborové ohně, jízdy na ponících nebo výlet do mořského světa v centrálním Amadé. Neváhejte a přijeďte i vy objevovat krásy zdejší krajiny. Rakouské Alpy toho mají tolik co nabídnout ke strávení příjemné zimní nebo letní dovolené.

Kam jinam v Amadé na lyžování?

Kleinarl není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Amadé i do následujících lyžařských středisek v Amadé: Altenmarkt, Filzmoos, Flachau, St. Johann im Pongau, Wagrain.