-

Filzmoos - hotely pro lyžování v Amadé

Filzmooserhof Sporthotel

Náhled objektu Filzmooserhof Sporthotel, Filzmoos, Amadé, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Filzmoos a na ubytování v hotelu Filzmooserhof Sporthotel budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Filzmoos - informace

Filzmoos je kouzelnou vesničkou v centrálním Rakousku a současně perfektním místem pro rodinnou zimní rekreaci a skvělé zážitky z lyžování. Pokud se necháte v zimě vyvézt na některý ze zdejších vrcholů, abyste se následně spustili po pečlivě upravovaných sjezdových tratích, nebo se vydáte na hřebenovou tůru v průběhu léta, k vidění je tady krásné horské panorama. To se táhne mezi vrcholy ledovce Dachstein na východě a horou Bischofsmütze, jež se tyčí do nadmořské výšky 2.458 metrů přímo nad vesničkou Filzmoos.

Lyžařské středisko Filzmoos - fotografie

Ubytování je v této části lyžařské oblasti Amadé zejména proto, že Filzmoos je doslova naplněn příjemnou rodinnou atmosférou a pověstnou rakouskou pohostinností. Díky relativně nízké nadmořské výšce samotné obce a mírnému podnebí zde padá sníh od prosince do května. Oblast Filzmoos je proto ideálním místem pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, neboť příjemné zimní počasí a velkému množství mírných svahů je přesně to, na co se tady mohou návštěvníci obce Filzmoos těšit.

Zimní dovolené v oblasti Filzmoos ale neznamená, že by se tady pokročilí sjezdaři nudili. Na zdatné jezdce tu čeká 12 kilometrů technicky náročných tratí, které určitě prověří jejich lyžařské dovednosti. A díky tomu, že Filzmoos patří do rozsáhlé lyžařské oblasti Amadé, si tady na své přijdou opravdu všichni.

Lyžařské středisko Filzmoos - fotografie

Přímo z obce Filzmoos vede kabinová lanovka na vrcholek Schörgl Alm a opačným směrem je možné se vydat na lyžování sedačkovou lanovkou do lyžařského areálu Kleinbergalm /Schwaigalm.

Kdo se rozhodne prožít svou zimní dovolenou v obci Filzmoos nebo jejím okolí, najde tady krásnou krajinu, útulné restaurace a hospůdky, kavárničky, bary, dokonce i diskotéku a širokou nabídku jiné zábavy. Není se tedy co divit, že Filzmoos je vyhledáván především rodinami s dětmi, o jejichž zábavu je tady postaráno a jejich rodiče si tu mohou užívat klidu a pohody, a v neposlední řadě i milovníky romantiky, kteří sem cestují zejména kvůli místní krajině a atmosféře.

Kam jinam v Amadé na lyžování?

Filzmoos není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Amadé i do následujících lyžařských středisek v Amadé: Flachau, Wagrain.