-

Lyžování Amadé, Rakousko

Filzmoos

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Filzmoos (Amadé, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Flachau

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Flachau v Amadé v Rakousku aktivně svůj volný čas

Wagrain

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Wagrain (Amadé, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Lyžování Amadé - informace

Již sama o sobě významná lyžařská střediska v Rakousku se ještě spojila v jeden gigantický celek, který nese název Amadé. Na turisty, přijíždějící každou zimní sezónu na lyžování do této části Rakouska, čeká jen těžko uvěřitelný zimní svět, jež se dále dělí do 5 regionů. Celkem mají příznivci sjezdového lyžování v Amadé možnost užít si svůj oblíbený zimní sport na téměř 900 kilometrech sjezdovek všech úrovní technické obtížnosti. O dopravu lyžařů na svahy se stará více než 270 lyžařských vleků a lanovek, které se koncentrují v celkem 25 lyžařských areálech.

Lyžařská oblast Amadé - fotografie

Západní část oblasti Amadé, která se nazývá Salzburger Sportwelt, tvoří největší část ze současné podoby lyžařského ráje Amadé. Více než 350 kilometrů sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti a 130 lanovek a vleků se postará o dokonalé zážitky z lyžování. Bezplatné skibusy zajistí hladký a pohodlný přesun mezi jednotlivými místy tak, aby si návštěvníci regionu Salzburger Sportwelt mohli dokonale vychutnat všechny zdejší sjezdovky bez starostí o přepravu.

Nejvýznamnějšími lyžařskými středisky oblasti Salzburger Sportwelt, potažmo Amadé, jsou samá známá jména. Jde o obce Altenmarkt / Zauchensee, Filzmoos, Flachau nebo St. Johann im Pongau. Celá oblast nabízí to nejlepší ze zimních sportů uprostřed fascinující přírody. Přátelská městečka nabízejí prvotřídní program, ubytování v blízkosti sjezdovek a mnoho možnosti pro ápres-ski zážitky.

Lyžařská oblast Amadé - fotografie

Ve spolkové zemi Štýrsko pak pokračuje oblast Amadé regionem Dachstein / Schladming. Ten je mezi příznivci sjezdového lyžování znám svou 4 Berge Schischaukel, neboli lyžařskou houpačkou přes 4 horské vrcholy. Téměř 2 stovky kilometrů sjezdových tratí jsou na jedné straně oblíbené u lyžařské elity, neboť si zde mohou zalyžovat na technicky značně obtížných tratích, které beze zbytku prověří jejich lyžařské dovednosti. Stejně tak ale do oblasti Dachstein - Schladming přijíždějí i rodiny s dětmi, které se tu cítí velmi příjemně.

Zejména v oblasti Rohrmoos nebo na vrcholku Reiteralmu si mohou návštěvníci Amadé užívat dlouhých a táhlých oblouků po širokých svazích. Pokročilí lyžaři se pak často vydávají na sjezd Sepp Walcher nebo na legendární sjezdovku Krummholz, která je se svou délkou, přesahující 4 kilometry, jednou z nejdelších černých sjezdovek nejen v Amadé, ale v celém Rakousku.

Lyžařská oblast Amadé - fotografie

1.894 metrů vysoký vrchol Planai je pravděpodobně nejpopulárnější horou celého lyžařského areálu 4 Berge Schischaukel. Právě tady čeká na především odvážné a profesionální lyžaře sjezdovka nočního slalomu Světového poháru. Jedním z lákadel je i sjezd Edelgrieß, 18 kilometrů dlouhý freeridový zážitek pro snowboardery a skialpinisty.

Přes 200 kilometrů běžkařských tratí se táhne ve více výškových úrovních. Nejníže se nalézají stopy v údolí u městečka Schladming a vedou v nadmořské výšce kolem 1.200 metrů. Ty nejlepší tratě se pak vinou po výše položených alpských loukách až dosahují až do výšky 1.900 metrů. Kdo by se chtěl vydat ještě výše, může absolvovat 18 kilometrů dlouhý okruh na ledovci Dachstein, v nadmořské výšce 2.700 metrů.

Lyžařská oblast Amadé - fotografie

Malebné lázeňské středisko Bad Gastein a jeho okolí, jež je též součástí lyžařské oblasti Amadé, udivuje návštěvníky svojí městskou malebností a také bohatou nabídkou zimních sportovních možností. Snowboardisté si jistě nenechají ujít neporušené svahy s hlubokým sněhem, kterých je kolem Gasteinu spousta. Pro nadšence do sjezdového lyžování je tady k dispozici celkem 200 kilometrů sjezdových tratí. Většina z nich vedou z 2.492 metrů vysokého Graukogelu nebo ze Stubnerkogelu dolů do údolí. A protože se jedná o lázeňskou oblast v jihozápadní části Amadé, Bad Gastein nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci sportovních a wellness příležitostí.

Zimní říše Hochkönig Winterreich s pohostinnými obcemi Maria Alm, Mühlbach a Dienten je rodinnou idylou v superoblasti Amadé s obrovským výběrem sjezdovek. Lyžaři se mohou těšit na 150 kilometrů sjezdových tratí, obsluhovaných moderními lanovkami a vleky. Svahy hory vysoké úctyhodných 3.000 metrů otevírají možnosti pro všechny stupně lyžařských schopností.

Hned 4 přírodní sáňkařské dráhy lákají k rychlé jízdě na sáňkách. Kdo má rád spíše útulnost, tomu přiroste údolí Grossarltal určitě k srdci. V uvolněné atmosféře si můžete vychutnávat alpské scenérie a dopřát si sportovní aktivity. V nabídce je 80 kilometrů většinou lehkých až středně těžkých sjezdovek a skutečnou lahůdkou je dlouhý panoramatický sjezd Hochbrandabfahrt.

Amadé je zkrátka obrovskou lyžařskou oblastí, která zve k objevování! Každý den vás čekají nová dobrodružství, strmé svahy, lyžařské túry, nekonečné běžkařské možnosti, snowboardový ráj v Bad Gastein nebo Absolut Park ve Flachau, sáňkařské dráhy a zábava v hlubokém prašanu. Ani mimo sjezdovky se s množstvím aktivit pro volný čas v Amadé rozhodně nudit nebudete. Na romantických zimních turistických stezkách si můžete prohlédnout pěšky nebo na hřbetě koně nádherné horské scenérie. Kdo je i ve večerních hodinách stále plný energie, může se vydat na jednu z mnoha párty, vždyť rakouské aprés ski je světově proslulé.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Amadé

Při vyslovení názvu Amadé určitě každý vyznavač zimních sportů, který to s lyžováním myslí alespoň trochu vážně, okamžitě ví, že se jedná o největší lyžařskou oblast celého Rakouska. Každoročně sem zavítá tisíce turistů, aby strávili příjemnou zimní dovolenou na perfektně upravených svazích.

Kouzlo celé oblasti je podtrženo fascinujícím panoramatem okolních hor a upřímnou pohostinností místních lidí. Rozsáhlý zimní lyžařský region Amadé nabízí pro každého něco. Neváhejte a přijďte si užít nekončící zábavu na sjezdovky nebo příjemnou relaxaci do některých z místních lázních.

Zimní dovolená, strávená v Amadé, bude určitě nezapomenutelná. Pokud vás tato oblast zaujala a chtěli byste se dozvědět více informací, navštivte stránky o Amadé, věnované tomuto rakouskému lyžařskému gigantu.