-

Lyžování Schnalstal / Senales, Itálie

Lyžování Schnalstal / Senales - informace

Ledovcové lyžařské středisko Val Senales/Schnalstal se nachází v Itálii, v jižním Tyrolsku. Nabízí spoustu zábavy nejen při lyžování, ale i wellnes, procházky a útulné horské chaty. Místní jsou na tuto oblast velmi hrdí a rádi vám středisko ukážou v celé své kráse. Jen třicet minut jízdy od údolí Schnalstal najdete vyhledávané lázeňské centrum Meran, které je známé na celém světě.

Lyžařská oblast Schnalstal / Senales - fotografie

Sněhové podmínky této oblasti se mohou v zimě výrazně lišit. Platí pravidlo, že čím výše jste, tím je sníh lepší. To znamená, že sjezdovky na ledovci Hochjochferner na konci údolí jsou v perfektním stavu po celý rok a nabízí tak ideální podmínky pro sjezdové i běžkařské lyžování dvanáct měsíců v roce.

Údolí Schnalstal ležící v jižních Alpách má po většinu roku mimořádně mírné klima a tak je rozdíl mezi letními a zimními teplotami relativně malý. Průměrná lednová teplota v obci Unser Frau ve výšce 1500 m je minus 2,7 stupňů Celsia. V polovině července pak teploty v Unser Frau obvykle kolísají kolem 13,5 ° C a nikdy zde není v létě tak horko jako v mnoha okolních oblastech. V údolí spadne vždy jen velmi málo srážek, něco kolem 629 mm. Celá oblast je dobře chráněna před deštěm vysokými Saldur- a Schnalskamm horami na západě a severozápadě, které odrážejí oblaka plná vody.

Lyžařská oblast Schnalstal / Senales - fotografie

Údolí s vysokými horami na severu nabízí často dlouhé, teplé, slunečné letní dny, oproti mlze a dešti v severním Tyrolsku a Švýcarsku, zatímco vliv nízkého tlaku nad severní Itálií přináší déšť a vítr na východ a jih do této oblasti. Kabinková lanovka s kapacitou až 80 osob za 6 minut jízdy vás vyveze z údolí na ledovec Hochjochferner. Nahoře na vás bude čekat dalších 12 lanovek a vleků a samozřejmě 35 km sjezdových tratí, mezi které patří i velmi oblíbená Schmugglerabfahrt, 8 km dlouhá sjezdovka až do údolí. Skiareál je ideální pro začátečníky i zkušené lyžaře.

Ti náročnější lyžaři si přijdou na své na rozmanitých svazích vedle lanovek Hintereis a Teufelsegg. U dolní stanice lanovky se nachází Ötzilino Ski Club, lyžařská škola pro děti. Každý rok sem dokonce přijíždějí různé národní lyžařské týmy, aby na ledovci zahájily svou přípravu na následující zimní sezónu. Příjemné prostředí a přátelská atmosféra jsou zárukou pro prožití krásných zimních večerů.

Lyžařská oblast Schnalstal / Senales - fotografie

Lyžařský areál Schnalstal je slavný nejen díky tomu, že nedaleko Hauslabjochu byla nalezena mumie pravěkého muže zvaného Ötzi, ale hlavně proto, že nabízí ideální podmínky k provozování zimní sportů, které s oblibou využívají sportovně založené rodiny všech věkových kategorií.

Běh na lyžích je zdravý pro tělo i duši. Nezáleží na tom, zda si chcete jen užívat krásy alpské zimní krajiny, nebo zdolávat nadmořskou výšku přes 3 000 metrů. 12 km běžkařských tratí ve výšce 2 450 metrů nad mořem pro vás bude jistě potěšením. A pokud budete mít štěstí, můžete zde potkat mistra světa a vítěze olympijských her, jako je Björgen nebo Björndalen, kteří zde pravidelně trénují.

Již po mnoho let je Schnalstal známým místem i pro setkávání milovníků snowboardingu. Začátečníci si jistě ihned zamilují široký a otevřený svah na ledovci a „mistři“ si přijdou na své při objevování náročnějších tratí. Snowpark v horní části ledovce je opravdovým rájem pro freestyle. Ve spolupráci s Gentlemen Riders a F-Tech bylo získáno mistrovství v umění tvarování snowparku, což dokazuje i fakt, že vyhrál několik cen. Neustále obměňování parku tak nabízí různé možnosti pro různé úrovně. Snowboardisté milující volný terén zde najdou mnoho zajímavých možností. Zkušenosti a základní vybavení jsou naprosto nezbytné. Turistika v údolí, které je mimo jiné považována za jednu z nejkrásnější oblastí celých Alp, přitahuje návštěvníky z celé Evropy.

Ať už je to menší vrchol nebo náročná túra, v žádném jiném údolí nebudete mít možnost vylézt v zimě až do výšky 3 000 metrů bez extrémních tratí. A tak se nejvyšší hora Weisskugel o výšce 3 738 m stává nezapomenutelným místem pro většinu turistů. I přesto nezapomeňte zkontrolovat kvalitu sněhu a počasí před zahájením túry a věnujte zvláštní pozornost i lavinovému varování!

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Schnalstalu / Senalesu

Další hotely v Schnalstalu / Senalesu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Schnalstalu / Senalesu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Schnalstal / Senales, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.