-

Lyžování Friuli, Itálie

Piancavallo

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Piancavallo (Friuli, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Ravascletto

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Ravascletto ve Friuli v Itálii aktivně svůj volný čas

Sella Nevea

Ilustrační foto
Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Sella Nevea (Friuli, Itálie) na svou zimní dovolenou

Tarvisio

Ilustrační foto
V lyžařském středisku Tarvisio ve Friuli v Itálii budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Friuli - informace

Nabídka zimních sportů v trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Itálie je opravdu rozmanitá, zejména lyžování je zde hlavním sportem. S jedním společným skipasem mohou lyžařští nadšenci projezdit svahy ve třech příhraničních oblastech Friuli-Venezia Giulia, Slovinsko a Korutany. Vzhledem k dobré dopravní poloze lyžařských středisek se zimní sportovci rychle a snadno dostanou v okruhu pouze třiceti kilometrů do všech jednotlivých lyžařských areálů v těchto třech zemích.

Lyžařská oblast Friuli - fotografie

Piancavallo, Forno di Sopra, Ravascletto, Sella Nevea a Tarvisio jsou střediska zimních sportů v regionu Friuli. Tarvis (Tarvisio) se sousedními městy Villach v Korutanech (Rakousko) a Kraniska Gora (Slovinsko) ucházel o pořádání zimních olympijských her v roce 2002.

Lyžařská střediska v regionu Friuli přitahují jak ambiciózní sportovce, tak rodiny s dětmi. Současně své hosty okouzlují místní atmosférou a nezaměnitelnou pohostinností. Tarvisio je se svojí jedinečnou polohu v blízkosti Slovinska a Rakouska ideálním výchozím bodem pro lyžařské túry v trojmezí. Místo se vyznačuje výbornou nabídkou hotelů a restaurací, dlouhými sjezdy a běžkařskými tratěmi, psími spřeženími a rozmanitou sportovní a zábavní nabídkou.

Lyžařská oblast Friuli - fotografie

Sella Nevea je dějištěm soutěží Evropského poháru a leží v neustále zasněžené oblasti, která je sjezdovkami v nadmořské výšce 1200-1800 metrů ideální také pro lyžování na jarním sluníčku. Jako romantické dolomitské středisko se prezentuje Forni di Sopra se slunečnými svahy, které jsou rájem pro rodiny s dětmi. Ravascletto-Zoncolan leží zase v srdci historického Karnského regionu, kde se ještě dosud zachoval přírodní styl života a starobylé tradice. Také tady najdete dlouhé slunné sjezdovky, kde se pořádají závody Evropského poháru.

Sjezdy z Ravascletto-Zoncolanu jsou přístupné také z místa Arta, kde si hosté mohou odpočinout po celodenním lyžování v termálních lázních, ve velkém wellness bazénu. Lyžařské středisko Piancavallo je moderním místem, kde se koná Světový pohár ve slalomu a nabízí sportovní aktivity pro všechny chutě: alpské lyžařské sjezdovky, snowboarding, bruslení a běžkování.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Friuli

Další hotely ve Friuli naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Friuli dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Friuli, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.