-

Lyžování Friuli, Itálie

Lyžování Friuli - informace

Nabídka zimních sportů v trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Itálie je opravdu rozmanitá, zejména lyžování je zde hlavním sportem. S jedním společným skipasem mohou lyžařští nadšenci projezdit svahy ve třech příhraničních oblastech Friuli-Venezia Giulia, Slovinsko a Korutany. Vzhledem k dobré dopravní poloze lyžařských středisek se zimní sportovci rychle a snadno dostanou v okruhu pouze třiceti kilometrů do všech jednotlivých lyžařských areálů v těchto třech zemích.

Lyžařská oblast Friuli - fotografie

Piancavallo, Forno di Sopra, Ravascletto, Sella Nevea a Tarvisio jsou střediska zimních sportů v regionu Friuli. Tarvis (Tarvisio) se sousedními městy Villach v Korutanech (Rakousko) a Kraniska Gora (Slovinsko) ucházel o pořádání zimních olympijských her v roce 2002.

Lyžařská střediska v regionu Friuli přitahují jak ambiciózní sportovce, tak rodiny s dětmi. Současně své hosty okouzlují místní atmosférou a nezaměnitelnou pohostinností. Tarvisio je se svojí jedinečnou polohu v blízkosti Slovinska a Rakouska ideálním výchozím bodem pro lyžařské túry v trojmezí. Místo se vyznačuje výbornou nabídkou hotelů a restaurací, dlouhými sjezdy a běžkařskými tratěmi, psími spřeženími a rozmanitou sportovní a zábavní nabídkou.

Lyžařská oblast Friuli - fotografie

Sella Nevea je dějištěm soutěží Evropského poháru a leží v neustále zasněžené oblasti, která je sjezdovkami v nadmořské výšce 1200-1800 metrů ideální také pro lyžování na jarním sluníčku. Jako romantické dolomitské středisko se prezentuje Forni di Sopra se slunečnými svahy, které jsou rájem pro rodiny s dětmi. Ravascletto-Zoncolan leží zase v srdci historického Karnského regionu, kde se ještě dosud zachoval přírodní styl života a starobylé tradice. Také tady najdete dlouhé slunné sjezdovky, kde se pořádají závody Evropského poháru.

Sjezdy z Ravascletto-Zoncolanu jsou přístupné také z místa Arta, kde si hosté mohou odpočinout po celodenním lyžování v termálních lázních, ve velkém wellness bazénu. Lyžařské středisko Piancavallo je moderním místem, kde se koná Světový pohár ve slalomu a nabízí sportovní aktivity pro všechny chutě: alpské lyžařské sjezdovky, snowboarding, bruslení a běžkování.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Friuli není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Itálie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete v Itálii vydat lyžovat i do následujících míst: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Bormio, Brixen / Meransen / Vals (Eisacktal), Monte Bondone, Ortlerské Alpy, Sterzing / Wipptal, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi.

Doplňující informace k lyžování ve Friuli

Další hotely ve Friuli naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Friuli dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Friuli, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.