-

Lyžování Val Cenis, Francie

Lanslevillard

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Lanslevillard (Val Cenis, Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Val Cenis

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Val Cenis v Val Cenise ve Francii aktivně svůj volný čas

Lyžování Val Cenis - informace

Lyžařská oblast Val Cenis se nalézá v regionu Hautes-Maurienne nedaleko národního parku Vanoise na italských hranicích. Najdeme zde krásné sjezdovky plné sněhu, nepřeplněné slunečné svahy a moderní přepravní systém. Je známá jako oblast ideální pro strávení rodinné dovolené s dětmi. K dispozici nám tu je asi 80 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 22 vleky a lanovkami. Ubytování je zde zajištěno v krásných apartmánech, které se nacházejí přímo u stanic lanovek. Každá rezidence má vyhřívaný bazén, v kterém si nádherně odpočinete a uvolníte všechny unavené svaly.

Lyžařská oblast Val Cenis - fotografie

Jsou zde zaručeny dobré sněhové podmínky, které umožňují lyžování od prosince až do dubna i díky umělému dosněžování. Lyžaři začátečníci se mohou těšit na dostatek snadných sjezdovek, které naleznou po celé oblasti téměř na každém rohu. Najdeme zde též cvičné svahy v níže položených místech.

Pokročilý a zkušenější lyžaři se naopak mohou těšit na obtížnější sjezdovky nacházejcící se hlavně těsně pod nadmořskou výškou 2800 m. Pokud Vám nebudu stačit sjezdovky v oblasti Val Cenis můžete využít možnosti navštívit sousední oblast Termignonu, kde si zalyžujete na 35 km sjezdovek díky společnému skipasu.

Lyžařská oblast Val Cenis - fotografie

Pro tuto oblast platí hlavně 2 pravidla: 1. Pamatujte, že čím vyšší nadmořská výška, tím je větší obtížnost sjezdovky. 2. Určitě se neztratíte, jelikož lyžovat zde budete převážně pouze na jedné hoře.

Snowboardisté se mohou těšit na snowpark s U-rampou, boardercrossem a přírodními překážkami. Například i freestylisté mohou vyzkoušet své dovednosti v tomto snowparku. I na běžkaře je zde pamatováno a čeká tu na ně 8 km tratí. Jedna z nich vede nádherným průsmykem.

Lyžařská oblast Val Cenis - fotografie

Z dalších sportovních možností tu na nás čeká krytý bazén, výlet na sněžnicích, paragliding, bruslení na ledě, sáňkování, horolezecká stěna, heliski.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Val Cenis není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Alpe d´Huez, Chamrousse, Les Deux Alpes, Les Trois Vallées (Tři údolí), Risoul / Vars, Serre Chevalier, Val d'Isere / Tignes.

Doplňující informace k lyžování v Val Cenise

Další hotely v Val Cenise naleznete na stránkách, které se na lyžování v Val Cenise dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Val Cenis, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.